g

Gravida proin loreto of Lorem Ipsum. Proin qual de suis erestopius summ.

Recent Posts
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us:
Image Alt

VINAŘSTVÍ

Nejvíce vinařství, se kterými spolupracujeme, se nachází v Itálii a Francii. Neznamená to však, že bychom nesáhli kupříkladu po svěžích rakouských vínech nebo plných chutích vín španělských. Jak jste už dozajista pochopili, víno je pro nás o objevování chutí z různých koutů světa. Zde vám představíme několik vinařství, která jsou nám obzvláště blízká a najdete je v naší nabídce.

ALPHART

Vinice rodinného vinařství Alphart se rozprostírají jižně od Vídně na 25ha vápencové půdy v oblasti Thermenregion. Jednou ze specialit tohoto regionu i vinařství Alphart je šťavnaté, ovocité víno z odrůdy Rotgipfler, která je křížencem Tramínu a Veltlínského červeného. Vinařství se snaží co nejvíce využít potenciál místní půdy a mírného klima a produkovat výborná vína, která si ponesou charakteristiku místního regionu.

Země: Rakousko
Region: Thermenregion

TERRE DEL BRUNO

Spojením vinic rodin Diddi a Bonechi a spojením sil dvou bratrů Gianmarca a Andrea vzniklo vinařství Terre del Bruno, pojmenované po jejich dědovi. Vinařství je situované v malé vesničce Pogni v srdci regionu Chianti. Dominantní odrůdou na místních vinicích je jak jinak než Sangiovese, které je základem pro dobré Chianti. Doplňuje jej Canaiolo, Colorino nebo i Cabernet Sauvignon, Merlot či Alicante. Jak mladí majitelé sami říkají, jejich přístup spojuje vášeň pro víno s místní vinařskou tradicí.

Země: Itálie
Region: Toskánsko

MAXIMIN GRÜHÄUSER

Ikona z Ruweru. Velmi tradiční a na tradici lpící vinařství v čele s doktorem Carl von Schubert. Tvůrce jedněch z nejlepších ryzlinků Německa. Jeho vína mají velký charakter a jsou k nalezení na vinných lístcích mnoha michelinových restaurací. Obdivován je především kvůli stálosti kvality svých vín.

Země: Německo
Region: Ruwer

CASCINA MORASSINO

Nad vesnicí Barbaresco se rozprostírá 3,5 ha vinic Roberta Bianca, pod jehož rukami se rodí Barbaresco té nejvyšší kvality, jaké si můžete dopřát. Stejně jako Barolo se Barbaresco vyrábí z ceněné odrůdy Nebbiolo. Cascina Morassino je skvělým příkladem rovnováhy mezi regionální tradicí zpracování vína a využitím moderních vinařských technologií.

Země: Itálie
Region: Piemont

CHÂTEAU BARREYRE

Toto vinařství najdete v oblasti Haut Médoc u přístavu Macau. Rodina Barreyre vlastní tyto pozemky již od 18. století a od této doby se zde také víno pěstuje a vyrábí. I kvůli blízkosti vinic k řece a vyššímu obsahu jílu v půdě nese jejich víno označení Bordeaux Supérieur, ač kvalita vína dosahuje na Cru Bourgeois. Pro nás to znamená, že si můžeme užít výborné víno levněji.

Země: Francie
Oblas: Bordeaux

WEINKELLEREI AIGNER

Výroba vína v Gumpoldkirchen má tradici po staletí. Vinařství Aigner na tuto tradici navázalo a posunulo ji směrem k moderní produkci. Využívají nejnovější technologie i poznatky enologů, aby jejich víno dosáhlo té nejlepší kvality. Můžete si tak užít svěží vína z odrůd typických pro Rakousko, jako je Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzlink vlašský nebo lehčí červená vína z odrůd Zweigeltrebe, Frankovka nebo Modrý Portugal.

Země: Rakousko
Region: Thermenregion

FATTORIA DI MAGLIANO

Fattoria di Magliano, ač poměrně mladé vinařství, stálo u obdržení DOC statusu pro vína z oblasti Maremma Toscana. Té byla ještě donedávna věnována spíše malá pozornost. Poslední roky však místní produkce představila vína výborné kvality. Fattoria di Magliano pokračuje v tradici odrůd Sangiovese a Vermentino, na více jak 50 hektarech však pěstují i Cabernet Savignon, Cabernet Franc, Syrah, Merlot, a Petit Verdot.

Země: Itálie
Oblast: Toskánsko

DOMAINE JEAN MARC ET HUGUES PAVELOT

Další z rodinných vinařství, která jsou tak typická pro oblast Burgundska. Jean Marc a Hugues vlastní 13 hektarů vinic v oblasti Cote de Beaune, která je součástí slavné Cote d’Or. Zásadními odrůdami pro Burgundsko jsou Chardonnay a Pinot Noir. Nicméně u Jean Marc et Hugues Pavelot vyzdvihují rozdílný terroir jednotlivých vinic a tomu uzpůsobený výběr vhodných odrůd.

Země: Francie
Oblast: Burgundsko

OLIVIER LEFLAIVE

Olivier Leflaive je rodinným vinařstvím z Burgundska. Toto vinařství má své vlastní vinice, ale vykupuje i víno od pěstitelů z burgundského regionu, aby je zde dále zpracovávali tradičními rodinnými postupy. Olivier Leflaive vzniklo se záměrem nabídnout burgundská vína en primeur, tedy před nalahvováním. Obchodníci a investoři mohou každý rok přijet a ochutnat mladá vína a nakoupit je v době jejich zrání za nižší cenu, která časem dozajista vzroste.

Země: Francie
Oblast: Burgundsko

THIERRY VIOLOT – GUILLEMARD

Už pět generací této rodiny zasvětilo svůj život vínu. Thierry Violot – Guillemard se věnuje organickým vínům, která se rodí z vinic v burgundské vesnici Pommard. Sám Thierry vyzdvihuje unikátní terroir a čisté chutě jeho vín, která zpracovává bez přidání kvasinek, přílišných technických zásahů nebo dlouhého zrání v dřevěných sudech, kdy dřevo příliš přechází do chutě vína.

Země: Francie
Oblast: Burgundsko